Wymiana hamulców w Porsche Panamera

Pod koniec zeszłego roku zawitał do nas samochód który coraz częściej pojawia się na wrocławskich ulicach, mianowicie Porsche Panamera.

W aucie zaświeciła się kontrolka zużycia klocków hamulcowych, po sprawdzeniu stanu hamulców zapadła decyzja o wymianie przednich klocków oraz tarcz i tylnych klocków hamulcowych.

Dostępność części zamiennych do tego samochody na aftermarkecie niestety nie powala. Udało nam się zdobyć klocki i czujniki firmy Brembo, czyli producenta zaopatrującego fabrykę na pierwszy montaż. Jak się później okazało jedyna różnica pomiędzy tymi klockami a zamontowanymi fabrycznie w aucie to brak logo Porsche wypalonego laserem na zewnętrznej części klocka ( oraz kolor pudełka oczywiście ;) ). Brembo jest dostawcą układów hamulcowych dla Porsche. Jedyną odczuwalną dla klienta różnicą jest „waga” faktury :). Tarcze hamulcowe poza ASO są praktycznie niedostępne więc tak jak w przypadku 911 które robiliśmy jakiś czas wcześniej skorzystaliśmy z pomocy zaprzyjaźnionego pośrednika importującego części bezpośrednio od producenta w Niemczech. Efekt: dwa dni oczekiwania i oryginalne tarcze Porsche za trochę ponad pół ceny ASO w Polsce.

Sama wymiana to już tylko formalność, przemyślane rozwiązania Brembo sprawiają że robota jest łatwa i szybka, czuć wyścigowego ducha nawet w czterodrzwiowej limuzynie :)

Zapraszamy wszystkich posiadaczy takich aut do korzystania z naszych usług.