Contitech BTT Hz – teraz w naszym auto serwisie !

Dołączyliśmy do elitarnego grona (zaledwie garstka serwisów w całej Polsce) posiadaczy urządzenia Contitech BTT Hz. BTT Hz jest urządzeniem służącym do ultradźwiękowego pomiaru napięcia pasków rozrządu, wielorowkowych i klinowych. Firma Contitech wraz z urządzeniem dostarcza bogatą bazę danych serwisowych dzięki czemu możemy zagwarantować Państwu że zainstalowany w naszym warsztacie pasek rozrządu (lub inny) napięty jest w sposób perfekcyjny – przewidziany przez producenta danego silnika. Właściwe napięcie paska rozrządu jest najważniejszą czynnością serwisową, decydującą o bezawaryjnej pracy tego komponentu. Przyrząd firmy Contitech pozwala na pomiar napięcia paska wszystkich wiodących producentów, nie tylko pasków Contitech.

Dotychczas mieliśmy możliwość przetestowania urządzenia podczas wymiany 4 rozrządów w zupełnie różnych silnikach i możemy powiedzieć że to naprawdę działa ! Po napięciu paska kolejne pomiary są perfekcyjnie powtarzalne, co świadczy i ich wysokiej precyzji. Przyrząd pomiarowy BTT Hz jest przez nas wykorzystywany przy każdej wymianie paska rozrządu który nie jest napinany w sposób automatyczny.

Określanie napięcia pasków poprzez jednostkę Hz jest aktualnym trendem promowanym przez producentów silników i podzespołów. Już wkrótce znajdą Państwo na naszych stronach artykuł w którym pokażemy jak wymieniamy rozrządy i z jakich jeszcze narzędzi korzystamy.
Przyrząd do pomiaru napięcia pasków rozrządu