Brabus i Brabus czyli historia z podwójnym happyendem

Jakiś czas temu trafił do nas bardzo mocny samochód CLK BRABUS, przeglądając naszą stronę klient widział że robiliśmy hamulce w innych mocnych autach, a właśnie hamulce stanowiły piętę Achillesa jego samochodu. Auto hamowało słabo a przy większych prędkościach praktycznie wcale. W aucie zastosowano solidny układ hamulcowy firmy Alcon ale nawet on nieodpowiednio serwisowany nie poradzi sobie z tak dużym i mocnym autem. Samochód wcześniej trafił na inny warsztat gdzie zamontowano klocki hamulcowe renomowanej angielskiej firmy EBC, jednak nie przyniosło to spodziewanych efektów. Klient po rozmowie ze wsparciem EBC zdecydował się na montaż kompletnego zastawu tego producenta, jednak tym razem w naszym warsztacie. Z pozoru prosta praca, wymiana tarcz i klocków, zajęła „na raty” aż 5 tygodni! Po demontażu starych części okazało się, że tłoczki w zaciskach są bardzo mocno skorodowane a część uszczelek uszkodzonych. Zablokowane tłoczki które poprzedni mechanicy próbowali wcisnąć na siłę uszkodziły uszczelki i ani myślały równomiernie naciskać na klocki.

IMAG0788 IMAG0790 IMAG0794

Po ich wstępnym oczyszczeniu zaczęły pracować płynnie i mogliśmy montować nowe części. Koledzy z Brabusa zostawili nam swój numer, gdybyśmy mieli jakiś problem ale poradziliśmy sobie bez telefonu ;)

IMAG0792

IMAG0793

Auto wyjechało jednak z wizją niedługiego powrotu. Klient w Anglii zamówił komplet nowych uszczelek do zacisków a my w zaprzyjaźnionej firmie wykonanie kompletu tłoczków ze stali nierdzewnej. Samochód wrócił po kilku tygodniach gdy wszystkie zamówione części dotarły. Auto zaczęło hamować poprawnie i myśleliśmy, że nie prędko znów go zobaczymy ;) Jednak klient podczas poszukiwań części tuningowych znalazł jeszcze bardziej zaawansowany układ hamulcowy dedykowany do swojego auta. Mając dobre doświadczenia z poprzedniej wizyty u nas, postanowił kolejny raz skorzystać z naszych usług. Rzadko mamy możliwość poczuć się jak bohaterowie amerykańskich programów znanych z TV Discovery. Tym razem mieliśmy taką możliwość. Piękne, absolutnie nowe, spakowane w pudełka części czyli robota marzeń w białych rękawiczkach :D

IMAG1094

Ogromne zaciski, pływające tarcze i przewody elastycznie w metalowym oplocie! I jak wyglądają na aucie :)

IMAG1097 IMAG1098

IMAG0786 IMAG0787